Friday 19th April 2024
Michael O'Gorman Youths Cup Semi-Final
Frank Healy Park: Bridge Celtic v Tulla Utd 6.30pm Brian Punch (Referee), Sean Kenneally, Dariusz Mustowy
________________________
Saturday 20th April 2024
Michael O'Gorman
Youths Cup Semi-Final
Frank Healy Park: Avenue Utd v Bridge Utd B 3pm John Kelly (Referee), Sean Keaneally, Barry McCarry
______________________
Key to the Future School of Motoring Youths League
Shannon Road: Bridge Utd A v Newmarket Celtic 11am Dariusz Mustowy
______________________
U17 League First Division
Gort: Coole FC v Ennis Town 11am Frankie Coote
Corofin: Corofin Harps v Shannon Town 2pm Trevor White
_______________________
Munster ladies Cup
Shannon Road: Bridge United v Mungret 5pm Pa Gleeson
_______________________
Sunday 21st April 2024
Maloney Hardware Premier Division
Steelrock Park: Lifford v Avenue Utd A 10.30am Pa Gleeson
McDonough Park: Newmarket Celtic A v Kilrush Rangers 11am Brian Punch
Lynch Park: Shannon Town A v Bridge Utd A 10.30am Paudie Hayes
_______________________
Banner Fire First Division
Scariff: Mountshannon Celtic v Sporting Ennistymon 11am Sean Kenneally
Lahinch: Moher Celtic v Bunratty Cratloe 11am Michael Rock
Corrib Drive: Shannon Town B v Ennis Dons 11am Dariusz Mustowy
________________________
Brownies Barbershop Third Division
Fairgreen: Hermitage B v Shannon Town C 11am Barry McCarry
Olympic Park: Shannon Olympic B v Tulla Utd B 11am Ray Keane
______________________
Monday 22nd April 2024
Maloney's Hardware Premier Division
Gort: Coole Fc v Kilkishen Celtic 7pm Julian Sandford
_______________________
Brian Pyne Tiles Second Division
Roslevan: Avenue Utd B v Manus Celtic 7pm Mark Rellis
Fairgreen: Hermitage A v Bridge Utd B 7pm Mike Rock
Tiermaclene: Fern Celtic v Fairgreen Celtic 7pm Pa Gleeson
____________________
U17 League Premier Division
Kilmihil: St Pat's v Bridge Utd 7pm Frankie Coote
______________________
U17 League First Division
The Cragg: Tulla Utd B v Bridge Celtic 7pm Barry McCarry
____________________
Wednesday 24th April 2024
Maloney Hardware Premier Division
Steelrock Park: Lifford v Newmarket Celtic A 7pm Michael Rock
Shannon Road: Bridge Utd A v Tulla Utd A 7pm Brian Punch
______________________
Banner Fire First Division
Olympic Park: Shannon Olympic A v Inch Crusaders 7pm Paudie Hayes
_______________________
Third Division League
Corrib Drive: Shannon Town C v Shannon Olympic B 7pm ref TBC
_____________________
U17 League Premier Division
Roslevan: Avenue Utd v Tulla Utd 7pm John Kelly
_____________________
U17 League First Division
Lynch Park: Shannon Town v Ennis Town 7pm Dariusz Mustowy
______________________
Thursday 25th April 2024
Banner Fire First Division
Lahinch: Moher Celtic v Shannon Town B 7pm Michael Rock
Scariff: Mountshannon Celtic v Newmarket Celtic B 7pm Pa Gleeson
______________________
U17 League Premier Division
McDonough Park: Newmarket Celtic v Bridge Utd 7pm Sean Kenneally
Note: If home pitch unavailable match moves to opponents pitch if fixture has not already been played at that pitch. Pitch inspections to be done by 2pm previous day.
Note: In event of a draw 10 mins e/w extra time and penalties if necessary in all cup competitions.
Note: No more free weekends from 1st April
Note: All results and scorers to 085 8295417 once games have finished.